menuordersearch
asal-arasbaran.ir

کیک بستنی گردویی عسلی

۱۳۹۹/۵/۹ پنج شنبه
(0)
(0)
کیک بستنی گردویی عسلی
کیک بستنی گردویی عسلی

کیک بستنی گردویی عسلی :

 

مواد لازم ؛

بستنی وانیلی یک لیتر

گردو ۱ پیمانه

عسل ۱/۲ پیمانه

کره ۱ قاشق چایخوری

 

مواد کراست بیسکویت ؛

بیسکویت پودر شده ۲ پیمانه

کره نرم شده ۴ قاشق غذاخوری

پودر دارچین ۱/۲ قاشق چایخوری

 

طرز تهیه :

برای تهیه کراست یا پایه این دسر تابستانی باید بیسکویت، دارچین، کره نرم شده را داخل میکسر بریزید و آن را مخلوط کنید تا یکدست شود. (اگر دوست دارید کراست کمی پف کند ۱/۴ قاشق چایخوری بیکینگ پودر اضافه کنید)

 

دیواره و کف یک قالب کمربندی ۲۳ سانتی را با مقداری روغن چرب کنید. ۱/۴ از مواد آماده شده را بردارید و باقی مواد کراست بیسکویت را داخل قالب بریزید و با دست یا قاشق فشار دهید تا منسجم شود.

 

قالب کراست کیک بستنی را به مدت ده دقیقه در فر گرم شده با دمای ۱۸۰ درجه سانتی گراد قرار دهید تا پایه دسر بپزد؛ و بعد اجازه دهید خنک شود.

 

در این مرحله تا پخته شدن بیسکویت میتوان گردو عسلی را تهیه کرد.

کره را در تابه بریزید تا ذوب شود و بعد گردو را بیفزایید. پس از تفت دادن گردو ، عسل را اضافه کنید و مواد را خوب هم بزنید تا گردوها به خوبی با شهد مخلوط شوند. اجازه دهید گردو خنک شود.

 

یک چهارم از بیسکویت کنارگذاشته شده و دو سوم از گردو را همراه بستنی در میکسر بریزید تا زمانی که مواد به خوبی مخلوط شود. دقت کنید نباید مواد شل و روان باشد در حدی که مخلوط شود کافی است.

 

بستنی گردویی را در قالب روی کراست بیسکویت سردشده بریزید و روی آن را صاف کنید و به مدت دو ساعت در فریزر قرار دهید تا کیک بستنی گردویی کاملا آماده شود.

 

برای خارج کردن دسر از قالب دیوارهها را به وسیله چاقویی نازک و مرطوبی جدا کنید و بعد کمربند قالب را به آرامی باز کنید تا به خوبی از دسر جدا شود و در عین حال به ظاهر آن آسیب وارد نشود. دسر را با مقداری گردو و بیسکویت یا هر ماده تزیینی دیگر میتوان تزیین کرد.

 

نکات کلیدی تهیه کیک بستنی گردویی :

 کیک بستنی گردویی را میتوان با انواع مواد طعم دهنده مانند ادویهها و اسانسها و یا حتی میوههای طبیعی طعم دار کرد.

میتوان کمی شکلات تختهای همراه بستنی در میکسر ریخت تا دسر خوشمزه تری داشته باشید.

 سس کارامل یکی از مناسبترین سسها برای سرو در کنار این دسر بستنی است پس میتوانید کمی سس کارامل تهیه کنید و روی دسر بریزید .

telegraminstagramfacebookpinteresttwiter