menuordersearch
asal-arasbaran.ir

ژل رویال چیست ؟

۱۳۹۹/۳/۱۴ چهارشنبه
(0)
(0)
ژل رویال چیست ؟
ژل رویال چیست ؟

ژل رویال یا شاه انگبین

 

ژل رویال ازمحصولات زنبورعسل می باشد. این محصول با نامهای دیگری مانند شاه انگبین ، ژل سلطنتی، غذای ملکه یا شیر زنبور عسل نیز شناخته می شود.

 

شاه انگبین نوعی ماده غذایی است که توسط زنبورهای عسل تهیه می شود و معمولاً همه لاروها در روز اول زندگی از شاه انگبین تغذیه می کنند، اما این جیره غذایی از روز چهارم تغییر می کند و جای آن را مخلوطی از عسل و گرده می گیرد و تنها ملکه تا آخر عمر از شاه انگبین تغذیه می کند و به نظر می رسد که این نوع غذا باعث به وجود آمدن اختلافات اساسی بین زنبورهای ماده و ملکه می گردد به طوریکه طول مدت زندگی ملکه بیش از پنجاه و دو برابر طول زندگی زنبورهای کارگر است و از لحاظ حجم نیز ملکه دو تا سه برابر کارگرها می باشد .

 

شاه انگبین یک ترشح پروتئینی است که از غدد هیپوفارِنکس و فک پایینی زنبور عسل کارگر خارج می شود.

تنها غذایی که در طول عمر ملکه به او داده می شود و همچنین همه لاروهای کوچک در سه روز اول پس از،از تخم درآمدن با شاه انگبین تغذیه

می شوند.

 

این سوخت زنبوری دارای ویژگیهای مختلف بیولوژیکی مفید برای سلامت انسان مانند فعالیتهای آنتیاکسیدانی، اثرات ضد باکتری، افزایش ایمنی و اثرات ضد تومور است.

 

پنجاه درصد وزن خشک شاه انگبین را پروتئین تشکیل داده و گزارش شده که ۹ تا از پروتئینهای اصلی شاه انگبین ۸۰ الی ۹۰ درصد کل پروتئینها را تشکیل می دهند. دیگر پروتئینها مانند آلفا گلوکوزیداز، گلوکز اکسیداز و آلفا آمیلاز نیز شناسایی شده اند .

telegraminstagramfacebookpinteresttwiter